KarateRec.com

Petra Peceková slaví zlato z ME karate

07.05.2007

Česká republika vybojovala zlatou medaili na Mistrovství Evropy karate 2007, které se konalo 4.-6.5. v Bratislavě. O historický úspěch českého karate se postarala členka ligového týmu Karate Spartak HK Petra Peceková z Karate Vision Praha. Ve finále kumite žen do 60 kg porazila tureckou soupeřku Vildan Dogan jednoznačně 6:1 na body a získala tak pro Českou výpravu jedinou medaili z letošního Mistrovství Evropy.

Petra Peceková se na letošní ME připravovala opravdu poctivě. Kromě hlavní přípravy ve svém klubu se zúčastnila důležitých turnajů v zahraničí i reprezentačního soustředění v Jablonci nad Nisou. Část přípravy prodělala i v Hradci Králové, kde pod vedením trenéra SK Karate Spartak Kamila Guzka obsolvovala ladění techniky a psychiky před šampionátem.

Petra Peceková se stala bohužel jedinou medailistkou české výpravy v Bratislavě. Ve vyřazovacích bojích bylo pro ostatní české závodníky maximem jedno vyhrané utkání. Souboje repasáže k bronzové medaili nedotáhli do úspěšného konce ani týmy kata žen, kumite žen a kumite mužů.