KarateRec.com

Na GPHK 2007 se představilo 1033 soutěžících

01.05.2007

V Hradci Králové se o víkendu uskutečnil už 9. ročník Grand Prix Hradec Králové - Otevřeného evropského poháru karate. Do kongresového centra se sjeli závodníci ze 70 klubů 7 zemí. Kromě České republiky se turnaje v kongresovém centru Aldis představili karatisté z Polska, Slovenska, Lotyšska, Rumunska, Arménie a USA.

V letošním roce bylo na závodníky připraveno celkem 100 kategorií. V nich se nakonec představilo 1033 soutěžících. V Hradci Králové se tak poprvé prolomila magická hranice 1000 soutěžících. Ozdobou turnaje bylo několik českých reprezentantů a také polská reprezentantka Agnieszka Wolna či vítězka letošního US Open Emma Andrews z amerického klubu Tanaka Martial Arts Academy.

Najúspěšnějším klubem Grand Prix Hradec Králové 2007 se stala s velkým náskokem Kamura Ústí nad Labem, která do žebříčku serveru karaterec.com nasbírala celkem 462 bodů za 38 medailových umístění. Na druhém místě skončil další ústecký klub SU SKR a bronzovou příčku obsadil pořádající Karate Spartak Hradec Králévé, jehož závodníci vybojovali 16 medailí a získali tak 186 bodů.

Stejně jako v předchozích letech proběhl turnaj pod patronací a za podpory Magistrátu města Hradec Králové, který Grand Prix HK zařadil do série prestižních akcí Regina 2007. Zástupci Magistrátu v čele s primátorem Ing. Otakarem Divíškem a předseda sportovní komise rady města Mudr. Janem michálkem také přijali pozvání na předávání cen nejlepším závodníkům soutěže kata (technické sestavy). Příští ročník se bude konat opět v kongresovém centru Aldis a to v termínu 26.-27.4.