KarateRec.com

Jindřich Pilmann získal na MČR seniorů a Masters tři zlaté medaile!

29.03.2011

V neděli 27. března 2011 se v lovosické sportovní hale Chemik konalo pod taktovkou pořádajícího klubu SKR SU Ústí nad Labem Mistrovství České republiky v kategoriích seniorů a Masters.

Vidina mistrovských titulů přilákala na sever Čech celkem 112 nominovaných závodníků z 52 klubů. Nešlo však pouze o titul mistra republiky, ale také o možnost představit se v tom nejlepším možném světle před reprezentačními trenéry ČSKe, kteří brali celý turnaj jako jeden z klíčových bodů pro utváření národní reprezentace pro Mistrovství Evropy seniorů, které se bude konat ve dnech 6.-8. května ve švýcarském Curychu.

Do finále kategorie kata muži, tradičně nabité zvučnými jmény, se probojovali Jindřich Pilmann (SK Kesl Ryu Shotokan) a Vladimír Míček (Nidoshinkan Dojo). V utkání o zlato byl nakonec nejtěsnějším možným rozdílem 3:2 úspěšnější první jmenovaný závodník. Stupně vítězů kromě zmiňované finálové dvojice doplnili ještě zbylí členové českého reprezentačního kata týmu Jakub Tesárek (Karate TESY Shotokan) a Lukáš Janda (SC Flair). Právě reprezentační trojice Pilmann, Tesárek, Janda ovládla podle očekávání i kategorii kata tým a její výkony jsou velkým českým příslibem pro nadcházející evropský šampionát.

Mezi ženami se z titulu mistryně republiky mohla radovat Miroslava Vašeková (Taro Kan Brno), která ve finále zdolala poměrem 4:1 Veroniku Miškovou (Šin-mu Hodonín). Třetí místa obsadily Veronika Ištvánková (Šin-mu Hodonín) a Veronika Kopečná (Nidoshinkan Dojo).

V kategoriích Masters muži (+40 let) a Masters ženy (+35 let) triumfovali Karel Kesl (SK Kesl Ryu Shotokan) a Věra Soprová (Dragon Neratovice).

Noví mistři ČR se samozřejmě zrodili také v kategorii kumite. Konkrétně si zlaté medaile odvezli tito závodníci: