KarateRec.com

Vít a Kopečná jsou dvojnásobnými Mistry ČR

04.12.2010

Dne 4. a 5. prosince 2010 se v hodonínské sportovní hale TEZA konal vrchol letošní závodní sezóny – Mistrovství České republiky mládeže. Na tomto turnaji startovala pouze česká karatistická špička, která si během roku vybojovala postup v rámci republikových nominačních turnajů či krajských žebříčků.

V sobotu byly na programu boje o mistrovské tituly v kategoriích dorostu a juniorů. Těch se zúčastnilo celkem 147 závodníků z 53 klubů.

Poněkud menší zájem projevily kluby pouze o otevřenou soutěž kata tým, kde ve dvou spojených věkových kategoriích startovalo pouze po jednom družstvu. Zlaté medaile tak vybojovaly trojice z týmů Fight Club České Budějovice (dorostenci + junioři) a SK Tommi (dorostenky + juniorky).

Disciplíny kata jednotlivců naopak přichystaly několik zajímavých duelů, z nichž nakonec vzešli vítězně Filip Vít (dorostenci), Veronika Kopečná (dorostenky), Michal Slávik (junioři) a Kateřina Žídková (juniorky).

Nové mistry republiky mají samozřejmě i jednotlivé váhové kategorie disciplíny kumite, jmenovitě Filip Vít (dorostenci –52kg), Ondřej Maštalíř (-57 kg), Tiep Timi Ha Dang (-63kg), Luděk Soudný (-70kg), Silvestr Hirner (+70kg), Tereza Obermajerová (dorostenky –47kg), Veronika Kopečná (-54kg), Zuzana Teufelová (+54kg), Vladislav Kis (junioři –55kg), Michal Koběrský (-61kg), Mirek Šulda (-68kg), Marek Janouch (-76kg), Matěj Cvrk (-76kg), Karolína Kneisslová (juniorky –48kg), Adéla Lehečková (-53kg), Nikola Krátká (-59kg) a Lenka Petříková (+59kg). Hlavními hvězdami sobotní fáze turnaje se stali především Veronika Kopečná z pořádajícího klubu Nidoshinkan Dojo, která vyhrála kata i kumite, a Filip Vít z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, který rovněž ovládl obě disciplíny, a to i přesto, že dorosteneckého věku dosáhl jen několik dní před zahájením soutěže a ve startovním poli tak byl v podstatě nejmladší.

Kompletní výsledky dorosteneckých a juniorských kategorií naleznete zde.

Kompletní vyplněné rozpisy jednotlivých kategorií naleznete zde (komprimovaný soubor .rar)

V hodnocení klubů dopadla nejlépe výprava SKR SU Ústí nad Labem, která za dvě zlaté, pět stříbrných a pět bronzových získala celkem 336 bodů. Druhou, respektive třetí pozici obsadily kluby TJ Karate České Budějovice (252 bodů) a Fight Club České Budějovice (172 bodů). Nicméně pokud bychom jako hlavní kritérium sestavování žebříčku brali počet zlatých medailí, vzešli by z této statistiky vítězně kluby TJ Karate České Budějovice a domácí Nidoshinkan Dojo se třemi nejcennějšími kovy.

Kompletní pořadí klubů ze sobotní soutěže naleznete zde.

Zdroj: KarateRec.com