KarateRec.com

Karatista Vladimír Míček se z Okinawy vrací s bronzovou medailí

20.08.2009

Český karatista Vladimír Mček dosáhl vynikajícího úspěchu, když na prestižním turnaji Okinawa Traditional Karate and Kobudo Tournament získal v kategorii kata mužů bronzovou medaili. V této disciplíně nastoupilo celkem 250 závodníků, závodník Nidoshinkanu Dojo postupně porážel soupeře z těchto zemí: 1.kolo – Japonsko 6:1, 2. kolo - USA 7:0, 3.kolo USA 5:2, 4.kolo Japonsko 6:1, 5.kolo Japonsko (závodník od Sakumota z Okinawy) 4:3.

Neztratila se ani Petra Žídková, která v kategorii kata žen postupně porazila soupeřky z Kanady, Argentiny a Itálie. Ve čtvrtém kole už ale nestačila na finalistku z Okinawy. Petra se tak umístila na 9.místě z 93 závodnic. Další český závodník Ondřej Kříž vypadl ve druhém kole s francouzským soupeřem.