KarateRec.com

Česká republika vybojovala na ME karate bronz a 2 pátá místa

04.05.2008

Česká výprava karate veze z Mistrovství Evropy seniorů v estonském Tallinu jednu medaili. Postarala se o ni Petra Peceková, která vybojovala v kumite žen do 60 kg třetí místo. Petra tak na ME prohrála pouze s Ruskou závodnicí Marií Sobol. Body na konto České republiky přidal také Vladimír Míček. Ten skončil na páté pozici v soutěži kata mužů. Poslední den šampionátu se dařilo i kumite týmu žen. Po dvou vyhraných zápasech (Portugalsko a Norsko) naše karatistky podlehly Itálii. V repasáží zvítězily nad Ukrajinou a v boji o třetí místo nestačily na Bosnu a Hercegovinu.

V medailovém žebříčku (bez pátých a sedmých míst, na jejichž zveřejnění čekáme) serveru karaterec.com se Česká republika s jedním bronzem umístila na dělené 16. pozici spolu s Anglií, Rakouskem, Makedonií a Nizozemskem. Tentokrát triumfovali Španělé, kteří si připsali celkem 2200 bodů za 5 zlatých, 1 stříbrnou a 5 bronzových medailí. Druhá je Itálie a třetí Turecko.