KarateRec.com

Novoroční turnaj 2022

17.01.2022

SK Karate Spartak Hradec Králové uspořádal ve sportovní hale Třebeš po dvouleté pauze Novoroční turnaj. I tentokrát provázela organizaci turnaje značná omezení způsobené vládními nařízeními proti šíření koronaviru. Turnaj tak musel být rozdělen do několika časových pásem, kdy moli do haly jen účastníci konkrétních kategorií. Omezen byl také vstup pro diváky, aby se účastníci turnaje vešli do stanoveného početního limitu.

I přes nepříznivou dobu pro pořádání i účast na sportovních turnajích se v Hradci Králové sešlo 174 závodníků z 18 klubů, kteří si zasoutěžili v kategoriích kata, kumite a jakusoku kumite. Medailový žebříček nakonec vyhráli závodníci domácího Spartaku Hradec Králové, kteří vybojovali celkem 70 medailí, z toho 21 zlatých, druhé místo obsadili zástupci Shotokan Attfis Ostrava a na třetí příčce skončili karatisté z Kodokai Brno. Do první desítky medailového žebříčku se vešly ještě Karate Team Bohunice, Karate Lions Pardubice, Karate Spartak Vrchlabí, Shotokan Sport centrum Česká Lípa, Karate klub Lichnice, Nagai Michi Plzeň a Gryf Praha.

Novoroční turnaj finančně podpořilo statutární město Hradec Králové.